2016 Düğün Makyajı

2016 Düğün Makyajı

 

Düğün telaşı içinde koşturduğumuz gelinlik, mekan, duvak, saç, ayakkabı ve organizasyon gibi tüm koşuşturmacıların son aşaması gelin makyajıdır. Artık herşey tamamdır ve güzel bir makyaj ile bütünleştirmek kalmıştır. Düğün makyajı yapılırken yüz hatları, saç ve göz rengi göz önüne alınmalı ve bunlarla uyumlu olarak yapılmalıdır.

 

2016 düğün makyajı örneklerine baktığımızda olabildiğince naturel görünümün ön planda olduğu dikkat çekiyor. Gelinlik hali hazırda beyaz renk olduğu için makyajınızda yapacağınız her abartı dikkat çekecek ve kötü görünecektir. Özellikle açık tenlilerin hafif makyajlar tercih etmesini öneririz. Esmer bayanlar ise gözlerinde gri yada pembe tonlar kullanabilir.

 

Düğün makyajı yapılırken göz makyajı dikkat çekebilir ve dudağa kırmızı, pembe ruj sürülebilir. Ancak yanaklarda aşırı allık, pudra kullanımı hoş olmayacaktır. İdeal bir düğün makyajı yüz hatlarına uygun ve abartısız görünen makyajtır. 2016 düğün makyajı için birçok moda dergisi fikir veren öneriler sıralıyor. Ayrıca beğendiğiniz manken ve modellerin makyajlarını araştırarak ilham alabilirsiniz.

 

Eğer makyaj konusunda bilginiz varsa kuaföre gitmeden kendiniz bile yapabilirsiniz. Dikkat çeken göz makyajı ve renginize uyan bir ruj düğün için yeterli olacak ve sizi ışıl ışıl gösterecektir. Gelin makyajında kirpilerin ilgi çekici görünmesi önemlidir. Mutlaka iyi bir rimel kullanın. Hatta sadece göz makyajı yapıp diğer bölgeleri mat kullanabilirsiniz. Böylece sadece dkkat gözlere çekersiniz.

2016 Düğün Makyajı

Bir önceki yazımız olan Nikâh işlemleri başlıklı makalemizde 2016 Nikâh işlemleri, güncel Nikâh işlemleri ve Nikâh işlemleri evrakları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git