Abiye takı modelleri

Abiye takı modelleri

Gerek abiyeler gerek günlük elbiseler için takılar olmazsa olmaz ve en önemli aksesuarlar olarak değerlendirilmektedir. Giyilecek abiyenin rengi, dekoltesi, boyu ya da gidilecek mekanlara göre kullanılacak takılarda farklılık göstermektedir. Elbiselerde kullanılan hakim ton kırmızıysa takıların yakut ya da pırlanta olması oldukça uygun bir tercih olacaktır. Gerçek yakut ya da pırlantaların kullanılması gibi bir zorunluluğunuz olduğunu düşünmeyin. Gerçeğinin neredeyse aynısı olan oldukça gerçekçi ve etkileyici pırlantalara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Takılar ve Makyaj

                Abiye takı modelleri oldukça geniş seçenekler sunmaktadır. Makyaj kullanımı sırasında tavsiye edilmekte olan kontrast uyumları takılar konusunda daha esnektir. Beyaz bir kıyafet için kırmızı bir takı tercih edilebileceği gibi beyaz pırlanta da oldukça etkili bir görünüm sağlayacaktır. Takı seçimi daha çok kişisel zevklere ve beğenilere göre yapılmaktadır.

Kıyafetlerin dekoltesi ile takıların ölçülerinin uyumlu olması çok önemli bir ayrıntıdır. Boğaz kısmı kapalı olan elbiselerde kolye kullanımı önerilmemektedir. Bu durumda elbiselerin küpelerle tamamlanması çok daha hoş bir görünüm oluşturacaktır. Derin dekolteye sahip bir abiye giyilecekse abiye takı modelleri arasında en çok tercih edilen modellerden olan V şeklindeki uzun kolyeler oldukça şık bir görünüm sağlayacak ve uyum içinde olacaktır.

Takı Çeşitliliği

Abiye kıyafetlerle kullanılan takılar yalnızca küpe ve kolyelerle sınırlı kalmamaktadır. Kullanılacak bilezikler ve bileklikler de oldukça şık bir görünüm vermektedir. Takı seçimlerinde seçici olunması gerekmektedir. Boynun zarifliği için şık ve zarif kolyeler tercih edilebilir. Kırmızı elbiselerde yeşil ve tonlarının yer aldığı takılar kesinlikle tercih edilmemelidir. Siyah abiyeler için ise pırlanta ya da zümrüt takılar oldukça uygundur.

2016 Abiye takı modelleri

Bir önceki yazımız olan Gümüş Erkek Yüzükleri başlıklı makalemizde 2016 Gümüş Erkek Yüzükleri, hediyelik Gümüş Erkek Yüzükleri ve kalın Gümüş Erkek Yüzükleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git