Çocuk abiye modelleri

Çocuk abiye modelleri

                Kullanım olarak neredeyse bebekler için bile üretilmiş abiyeler bulunurken çocuklar da unutul muş değil. En çok tercih edilen çocuk abiye modelleri ise şöyle:

Tüllü, prenses etek abiyeler:

                Özellikle masalsı bir görünümün amaçlandığı çocuk abiyelerinde, üst kısım dar, askılı yahut boyundan bağlamalı; etek kısmı ise tüllerle hacimlendirilmiş prenses etek denilen etek kombiniyle oluşturulmakta. Tarlatanlı etekler, tül üzeri işleme taşlarla da hareketlendiriliyor. Tozpembe, mor, kırmızı gibi tek renkle dikilen çocuk abiyelerinde; üst ve alt kısımlarda farklı renkler de kullanılabiliyor.  Gradyan şekilde iki renk arası geçiş yapılan bu abiyelerde, aynı renk tonları kullanılmakta. Daha farklı tasarımlarla da çocukların karşısına çıkan modeller, diz altına kadar kullanılan parlak tek renk kumaş ve diz altı itibariyle ise yine hacimli ve kumaşla aynı renk tül kullanımıyla değişiklik sağlıyor.

Askılı abiyeler:

                Etek kısmının kabartılmak yerine, bol döküm bırakıldığı askılı abiye modelleri; büyümüş de küçülmüş çocuklar için harika bir seçim olacaktır. Kesinlikle sade bir görünüme sahip olan modelde tozpembe, siyah, turkuaz gibi renklerin bir başına kullanıldığı görülmekte. Gerdan bölgesinde, askının elbiseyle birleştiği noktalarda; elbise rengine uygun, farklı renkte kumaşlarla oluşturulan figürler olabiliyor. Aynı zamanda elbisenin tamamı üzerine geçirilmiş tül, çocuklar için cezbedici olmakta.

Kuyruklu abiyeler:

                Kısa prenses eteklerin arka kısmına eklenen, oldukça uzun tül kuyrukların öne çıktığı modelde, üst kısımlarda genellikle dar askılılar tercih ediliyor. Abiyenin hareketi, sıcak renklerle birleştiriliyor. Genellikle mor, kırmızı, turuncu, koyu pembe gibi renklerin ağırlıklı olarak görüldüğü kuyruklu çocuk abiye modellerinde, bel hizasında kullanılan elbiseyle aynı renk, parlak kumaşlar da tasarımı tamamlayan detaylardan.

2016 Çocuk abiye modelleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git