Gelinlikler

Gelinlikler

Birçok kadının hayalini süsleyen o özel düğün gecesi için seçilecek gelinliğin de elbette ki çok şık ve özel olması gerekir. Bu nedenle, en çok beğenilen ve moda gelinliklere bakmak yerinde bir hareket olacaktır:

Kabarık modeller:

Özellikle masalsı bir deneyim arzulayan bayanlar için yerinde bir tercih olacak kabarık gelinlikler, birçok tülün üst üste getirilmesiyle oluşacağı gibi, direkt olarak gelinlik kumaşının altına iskelet konularak da kabartılabilir. Etek üzerine isteğe göre işleme ve taş detayları eklenebileceği gibi, bu detaylar sadece üst kısımda da kullanılabilir. Üst kısım demişken, bu bölgede de inanılmaz bir çeşitlilik mevcut; transparan detaylar bulunabileceği gibi, straplez ve işlemeli üstlerin de bir hayli moda olduğu günümüzde; daha romantik bir görünüm için üst tarafın omzu açık bırakacak şekilde bağlanması da bir hayli trend olmuş durumda.

Kuyruklu gelinlikler:

                Yine birçok şekilde karşımıza çıkan kuyruklu gelinliklerde, iki ana ayrım yapmak mümkün: kısa etekliler ve uzun etekliler. Özellikle son zamanlarda enerjik gelinlerin tercihi olan kısa prenses eteklerinde uzun tül kuyruk kullanımı yahut romantik modellerdeki, etek kumaşının kuyruk şeklinde devam etmesi birçok kadını görüntüsüyle cezbetmekte. Üst kısım straplez, kolsuz yahut uzun kollu olabileceği gibi; transparan detaylar ve işlemeler de isteğe göre model üzerine eklenebilir. Gittikçe ilginçleşen modayla birlikte, model tercihlerinde beyaz harici renkleri de göz önünde bulunduran gelinlik adayları, kısa kuyruklu modellerde tercih ettikleri tozpembe, kırmızı, açık mavi yahut siyah gibi renklerle de görenleri şaşırtıyor.

2016 Gelinlikler

Bir önceki yazımız olan Gelinlik modelleri resimli başlıklı makalemizde 2016 Gelinlik modelleri resimli, duvaklı Gelinlik modelleri resimli ve kabarıık Gelinlik modelleri resimli hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git