Nişan davetiyeleri

Nişan davetiyeleri

Nişanlar evliliğe atılacak adımların en birincisi ve en önemlisidir. Dolayısıyla bu günde her şey özenle seçilmeli ve her şey güzel olmalıdır. Özellikle bu mutlu güne eş, dost ve akraba davet edilmelidir ki, bu mutluluk paylaşılarak daha da çoğalsın. Bu yüzden seçilecek davetiye de buna uygun olmalıdır.

Seçiminize yardım edelim

Nişanınız için nişan davetiyeleri seçerken birçok faktöre göre tercih edilmelidir. Bu yazıda sizin için davetiye seçiminde önemli noktaları sırasıyla anlatacağız.

  • Kâğıdın kalitesi çok önemli bir konudur. Ancak çok da ince olmaması gerekir. Çünkü davetiyenin nişan gününe kadar sağlam bir şekilde kalması gerekir. Dolayısıyla sağlam ve kaliteli bir kâğıt tercihi yapılmalıdır.
  • Davetiyenizde mümkün olduğunca az yazıya yer verin. Nişanınız ile ilgili yer ve tarih bilgilerini detaylı bir şekilde değil de, sade ama öz bir şekilde belirtin ve davetiyede göz çarpacak bir noktaya yerleştirin.
  • Resimli davetiyeler en çok rağbet gören davetiyelerdir. Ancak dilerseniz bu nişan davetiyelerinin aynısı fakat üzerinde resim olmayanlarını da tercih edebilirsiniz.
  • Daha çok sade tasarımları tercih edin. Şaşaalı modeller ayrı masraf olduğu gibi ayrıca bir nevi kâğıt israfı yapılmaktadır.

Bazı siteler yardımcı olacaktır

Bazı internet sitelerinde nişanınız için kullanabileceğiniz davetiye modelleri yer almakta ve bütçenize ve isteklerinize en uygun modelleri bu sitelerde bulabilmektesiniz. Farklı kişileri gezmek yerine tek bir siteden bütün davetiye modellerini oturduğunuz yerden inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git