Pantolon etek modelleri

Pantolon etek modelleri

80’li yıllarda Avrupa ve Amerika’da, bisiklet yahut at kullanan kadınların rahatlığı açısından üretilen ve günümüzde de kullanılmaya devam edilen pantolon etekler, genellikle muhafazakâr kesim için rahatlığın sembolü haline gelmiş durumda. Farklı kumaşla tasarlanabilen ve en çok tercih edilen pantolon etek modelleri ise şöyle:

Kot pantolon etekler:

Öncelikle bol pantolonlarla karıştırılmaması gereken pantolon etekler, bacaklar bitişik halde durduğunda, ortadaki pantolon ayrığı harici, tamamıyla etek şeklinde duracak kadar boldur. Günlük hayatında, spor tarzını yansıtmak isteyen kapalı bayanların tercihi olan kot pantolon etekler ise, şu sıralar moda olmaktan çıkmış durumda. Taşlama ve eskitme uygulanmış olabileceği gibi, herhangi bir işlemden geçirilmemiş şekilde rastlanılabilen model, yerini daha çok kumaş olana bırakmış durumda.

Kumaş pantolon etekler:

                Kapalı bayanların son zamanlarda daha çok tercih ettiği kumaş pantolon etek modelleri, şıklığın ve rahatlığın simgesi! Hareketli ve hafif kumaşlarla tasarlanan, kış aylarında koyu, yaz aylarında ise açık renklerin hâkim olduğu bu model, bel gölgesindeki süslemeli işlemeler yahut gösterişli kemerlerle üst tarafta kullanılan giysisinin üzerinde durmalı. Tek renkli kumaşlarla tasarlanabilecekleri gibi desenli veya baskılı, ekose kumaşlarla da tasarlanan pantolon eteklerin, pantolon üzerine uygulanan tül kullanımıyla da süslenebildiği görülmektedir. Sadece özel davet, gün ve gecelerde değil, günlük hayatlarında da kapalı bayanlar için bir hayli kullanışlı olan pantolon etekler, açık bayanlar arasında pek de tercih edilmiyor.

Bir önceki yazımız olan Kumaş pantolon modelleri başlıklı makalemizde 2016 Kumaş pantolon modelleri, bayan Kumaş pantolon modelleri ve kışlık Kumaş pantolon modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git