ZARA abiye modelleri

ZARA abiye modelleri

1983 yılında kurulan ve günümüzde yaklaşık 80 ülkede ismini duyurmayı başarmış ZARA, sadece erkek ve bayan günlük giyiminde değil, bir gece giyimi olan abiyelerde de modaya yön vermektedir. ZARA abiye modellerinde, göze çarpan belli başlı modeller ise şunlar:

Kısa abiyeler:

ZARA koleksiyonunda her tür abiyede kullanılan koyu renkler, kısa abiyelerde de dikkat çeken ilk detay. Genellikle bol dökümlü, pullu yahut tüllü modelleriyle öne çıkan kısa modeller, aslında şıklığın yanında spor bir görüntü de oluşturarak büyük bir başarı sağlamış durumda. Özellikle sade elbiselerin, siyah bir şapkayla kombini de şıklığın ve rahatlığın göstergesi. Bunun harici kısa prenses eteklerin, straplez bir üstle birleştiği modeller de enerjik kişiliklerin vazgeçilmezi olacak gibi!

Sırt dekolteli uzun abiyeler:

Klasik bayanlara hitap eden bu model ise, vücudu saran, slim bir yapıda olup, uzun kollu yahut kolsuz modelleri bulunabilmekte. Özellikle uzun kollu modellerde kullanılan sırt dekoltesini bir hayli ilginç şekillere sokmayı başaran ZARA abiye modelleri, kuyruk sokumuna kadar uzanan dekolte üzerinde kullandıkları geometrik şekiller oluşturan şeritlerle sıra dışı bir görünüm yakalıyor. Siyah ve beyazın zıtlığından yararlanan ZARA, siyah elbise, beyaz şerit kombiniyle sırt dekoltesine verilecek dikkati arttırıyor. Eklemekte fayda olacağını düşündüğümüz bir başka detay ise, renk tercihi. Koyu renklerin hâkim olduğu kreasyon, şık ve asil bir görünüm amaçlıyor.

Transparan detaylı abiyeler:

Hem kısa hem de uzun abiyelerde, gerdan bölgesinde kullanılan transparan kumaşlarla da göze çarpan modeller bulunmakta. Kullanılan transparan üzeri genelde işlemesiz bırakılan modeller, elbiseyi uzun kollu bir abiyeye tamamlayabilirken, kolsuz da bırakılabiliyor. Özellikle elbise üzerine geçirilmiş ve kısa abiyelerde etek boyunu bir parmak kadar geçen tül kullanımı; bol dökümlü abiyelerde sempatik bir görünüm sağlıyor. Bu abiye modellerinde de siyahın kullanımı oldukça yoğun görülüyor.

2016 ZARA abiye modelleri

Bir önceki yazımız olan Çocuk abiye modelleri başlıklı makalemizde 2016 Çocuk abiye modelleri, en güzel Çocuk abiye modelleri ve kışlık Çocuk abiye modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git